Zaznacz stronę

Zastanawiasz się, czy kupić kolejną parę spodni? Masz zamiar wyrzucić buty? Może lepiej zanieść je do szewca? Jak dbasz o swoją planetę? Czy zastanawiasz się, jakie twoje codzienne decyzje wpływają na środowisko? Wiele osób tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy ze swojej sprawczości.

O czym pamiętać?
Obecnie przemysł odzieżowy jest uważany za jeden z największych generatorów śmieci. Moda fast fashion sprawia, że kupujemy bardzo dużo ubrań i równie szybko się ich pozbywamy, wymieniając je na nowe. Niestety ubrania są dziś tak szyte, aby szybko się niszczyły, wówczas trzeba kupić kolejne i kolejne. Zdrowy rozsądek i świadome wyboru podczas zakupów odzieżowych to podstawa. Dzięki temu będziemy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy, czasu, co więcej przyczynimy się do ochrony środowiska.
Poza tym warto zwrócić szczególną uwagę także na wszechobecny plastik. Nie używajmy plastikowych torebek, nie decydujmy się na kolejne mydło w płynie w plastikowym opakowaniu, gdy możemy kupić je w opakowaniu uzupełniającym. Ograniczając plastik w swoim życiu, z pewnością będzie żyło nam się lepiej.
Ochrona środowiska to bardzo ważna kwestia, dlatego warto mieć większą świadomość tego, co kupujemy, ile kupujemy, z jakich produktów korzystamy na co dzień. Chociaż wielu osobom wydaje się, że nie ma realnego wpływ na palnetę, to nie prawda. Nasz codzienne decyzje, wyboru, sposób życia ma naprawdę ogromny wpływ na to, jak wygląda i będzie wyglądać nasza planeta. To miejsce, w którym przyjdzie żyć naszym dzieciom, dlatego zatroszczmy się o środowisko.