Zaznacz stronę

Każdy z nas poniekąd ma wpływ na środowisko naturalne i warto zdawać sobie z tego sprawę. Nasze codzienne zachowania oraz wybory mają duży wpływ na to, w jakiej kondycji jest nasza planeta. Chociaż może trudno w to uwierzyć, zależy od nas więcej, niż nam się wydaje. Jak w prosty sposób zadbać o środowisko?

O czym pamiętać?
Po pierwsze warto segregować śmieci, warto zaopatrzyć się w kilka kontenerów na różnego rodzaju odpady. Obecnie segregacja śmieci jest obowiązkowa w każdym domu oraz mieszkaniu. Kolejna bardzo ważna rzecz to myślenie o środowisku także podczas zakupów. Nie korzystajmy z jednorazowych, foliowych toreb, wybierzmy się na zakupy z torbą bawełnianą. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale ogromna część śmieci na wysypiskach to odzież. Robiąc bardziej świadome zakupy, wybierając ubrania dobrej jakości, które mogą posłużyć przez kilka lat, z pewnością przyczynimy się do ochrony środowiska. Zakupy muszą być przemyślane, nie dajmy się namówić na kolejną bluzkę czy spodnie, tylko dlatego, że jest promocja. Kiepskiej jakości odzież nie będzie, trwała, niektóre modele ubrań po pierwszym praniu będą nadawały się do wyrzucenia.
Gdy rzecz czy ubranie można naprawić, nie wyrzucajmy ich, można też zdecydować się na sprzedaż odzieży, która nadaje się jeszcze do użytku. Obecnie bardzo prężnie działa wiele aplikacji, gdzie można kupić, sprzedać lub wymienić się na ubrania. To bardzo dobre rozwiązanie, w ten sposób odzież dostaje drugie życie, nasza szafa nie jest przeciążona, a my mamy czyste sumienie, że nie zanieczyszczamy środowiska.