Zaznacz stronę

Ciągłe promocje, wyprzedaże, wprowadzenie nowych kolekcji, co kilka tygodni. Takie podejście do mody, z pewnością nie przyczynia się do dbania o środowisko naturalne. Dlaczego duże sklepy sieciowe tak postępują? Moda jest szybka i tania, ludzie kupują dużo, konsumpcjonizm coraz bardziej się nakręca. W końcu nietrwałe ubrania, po kilku praniach wyrzucamy do śmieci i kupujemy nowe, co generuje coraz większe zyski dla ogromnych firm odzieżowych.

Nie kupować w sieciówkach?
Duże sklepu sieciowe kuszą dobrymi cenami i trudno temu nie ulec. Trudno wspierać wyłącznie polskich, małych przedsiębiorców, szczególnie, gdy nasz budżet jest mocno ograniczony. Każdemu bez wątpienia zdarzyło się zrobić zakupy w sieciówce i nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że odzież, którą kupiliśmy jest dobrej jakości. W dużych, sieciowych sklepach również można znaleźć dobrej jakości ubrania, trzeba jednak włożyć w to trochę więcej wysiłku. Po pierwsze sprawdzajmy skład na metce, to poinformuje nas o tym, czy dana rzecz będzie trwała, czy po kilku praniach będzie nadawała się do wyrzucenia.
Kupujmy tylko to, co jest nam naprawdę niezbędne. Nie ograniczajmy się wyłącznie do galerii handlowych, róbmy zakupy również w sklepach z tanią odzieżą, korzystajmy ze stron, gdzie można sprzedać stare ubrania lub wymienić się na inne.
Obecnie zwracamy dużo większa uwagę na ochronę środowiska, dlatego powoli odchodzimy od mody fast fashion. Miejmy nadzieję, że planeta na tym skorzysta, a ludzie zaczną bardziej świadomie robić zakupy.