Zaznacz stronę

Chociaż wiele osób jest zdania, że jako jednostka nie ma realnego wpływu na ochronę środowiska naturalnego, prawda jest inna. Codziennie możemy dbać o swoja planetę i przekazywać dobre nawyki swoim dzieciom.

Nie kupuj tego, co jest Ci niepotrzebne
Pierwsza i w zasadzie najważniejsza zasada jest taka, żeby nie kupować tego, co tak naprawdę nie jest nam potrzebne. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na zakupach, pieniądze oraz przyczynimy się do ochrony środowiska. Jeżeli w naszej szafie jest sporo nietrafionych ubrań czy butów, wystawmy je na aukcję internetową. Obecnie bardzo dobrze działają aplikacje do sprzedaży używanej odzieży, można się też wymienić na inne ubrania. W ten sposób odzież się nie marnuje, nie leży w szafie, aczkolwiek dostaje drugie życie.

Segregacja śmieci
Segregowanie śmieci to też bardzo ważna sprawa, obecnie jest to obowiązkowe, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosze na śmieci. Poza tym nie śmiecimy, co niestety w dalszym ciągu niektórym się zdarza. Na ulicach można niejednokrotnie spotkać plastikowe butelki, opakowania po słodyczach itp. Dlaczego niektórzy ludzie wyrzucają śmieci wprost przed siebie? Trudno to zrozumieć.

Ekologiczne środki do czyszczenia
Kolejna ważna kwestia to płyny do czyszczenia. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale środki czyszczące, mleczka, płyny do szyb, płyny do WC to preparaty chemiczne, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie, ale też na środowisko naturalne. Lepiej zastąpić je środkami ekologicznymi, które bez problemu znajdziemy w sklepach.